Tavhid

Gönderen Konu: Ebubekir el Bağdadi (Işıd lideri) TAĞUTTUR!  (Okunma sayısı 1909 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi İbn Teymiyye

• Administrator
  • Hero Member
  • Değerlendirme Puanı: +12/-0
Ebubekir el Bağdadi (Işıd lideri) TAĞUTTUR!

Bismillahirrahmanirrahim.

Abdullah Azzam, Usame b. Ladin, Zevahiri, Taliban, Çeçen liderler ve  Şam topraklarında El-Kaide ve değişik isimler altında toplanan gruplar, Işid ve eski ya da yeni liderleri Bağdadi gibi daha isimlerini sayamadığımız lider ve gruplar müslümanlar tarafından inkar edilmesi gereken birer tağutturlar. Diğer tağutlar neyse bunlar da hüküm olarak aynıdır. Bunların alimleri, kadıları belam ve deccaldir. Her kim bunları tekfir eder Allah'ın dinine sarılırsa kurtulur. Her kim de bunlara dost olur açık küfürlerine rağmen müslüman derse helak olur. Bu kişi ve fırkaların uydurdukları din asla Alemlerin Rabbinin son din olarak seçtiği İslam Dini değildir. Her kim Allah'ın Kitabına, Rasulün Sünnetine ve ilmin bu iki kaynağına en güzel şekilde tabi olan selefin fehmini okur anlarsa yukardaki tağutların saptırmalarından çabuk kurtulur. Tek başına da kalsa aldırış etmez ve istikametinden sapmaz.

Ben şahsen 25 yıla yakındır bu fırkaların akidelerini bilir tanır ve inkar eder kendilerini de müslüman görmem. Şimdiye kadar şirk işleyen kimsenin müşrik olmayacağını iddia etmedim ve bu konuda kafir olduğum dönemlerde bile şüpheye düşmedim ve şirk işleyen kimseyi tekfir etmeyen hakkında kendimi tekfir ettiğim dönemlerde bile duraksamadım. Hiç bir zaman alimlerin mütaşabih sözlerine aldanıp şirk işleyen hakkında duraksayan ve ona müslüman diyen kimse hakkında asla tekfirden geri durmadım. Tam 25 yıla yakındır cihadçı geçinen (!) kimseleri dünyanın neresinde olursa olsunlar erbakanın, ihvanın, mevdudinin ve suudun şimdiki saptırıcı belamlarının akidelerinde oldukları için tekfir ederim. Nerede bir tanımadığımız fırka çıksa müslüman olduklarında şüpheye düşmez derhal akidelerini araştırır hakiki hükmü de veririz. Şimdiye kadar fırkalar hakkında hata ettiğimiz görülmemiştir. 25 yıla yakındır tağuta muhakemenin hükmü hakkında asla şüpheye düşmedim ve tağuta muhakeme hakkında laf kalpazanlığı yapanları aynen puta tapanların tekfirinden sakınanlar gibi görüp tekfir ettim. Hiç bir zaman laf kalpazanlarının uydurdukları akideye sahip olmadım. Şirk konusunda cehalet vs gibi şeyleri sie gevelemedim. Ben bu akideyi bizzat Rasullerin Ortak Davetinden öğrendim dolayısı ile mütaşabih kavillerle ve kalpazanların teorileri ile akide değiştirenlerden asla olmadım. Asla bu akideyi azınlık savunuyor diye de şüpheye düşmedim. İster din kardeşim olsun isterse aramızda ihtilaf olduğu ve tekfirleştiğimiz halde bu konularda aynı düşündüğümüz her fırka bu hususta hak üzeredir. Yani birilerinin dediği gibi tağuta muhakemenin küfür olduğunu ziyaeddin elkudsi uydurmuş değildir. Bizzat nassın varlığı ve tağuta muhakemenin Kelime-i Tevhidi bozması, ona muhalefet edenlerin kafir olması için yeter. Tağuta muhakemenin küfür değil haram olduğunu iddia edenler ya da darulislamda küfürdür fakat darulharpte değildir diyenler, darulharpte zarureten gidilir diyenler görüşlerini Allah'ın Kitabından ve Rasulün Sünnetinden ispat edebiliyorsalar etsinler bakalım. Onlara zaman veriyorum hodri meydan. Bu nasıl hükümdür ey cahiller! Allahtan başka ilah edinmek dinden çıkarmayan bir haram mı ? Şirk işlemek dinden çıkarmayan haram mı ? Tağuta muhakeme olmak küçük şirk mi? Madem öyleyse islam devletinde tağuta muhakeme olunca niye haram olmuyor da küfür oluyor? Bu ölçüyü kim koydu? Bu hükme hangi cahil vardı? Şimdi bizim akidemizi temsil edenler az diye sizin batıl akidenizi temsil edenler çok diye haktan vazgeçip çoğunluğa mı tabi olalım istiyorsunuz? Asla asla! Allahu Teala ayaklarımızı Tevhid Dini üzerine sabit kılsın, amin.

Sizler ey tağutlar şahit olun biz müslümanız sizler de birer kafir tağutsunuz. Sizleri tekfir ediyoruz. Gelin her gün yeni bir usul uydurmaktan bir an önce vazgeçin. Şirk işleyen kimseyi cehaletinden dolayı tekfir etmeyen kimse nasıl müslüman kalabiliyor açık nasslarla izah edin. Hüccet ikamesinden sonra tekfir edileceğini iddia eden bu görüşünün delillerini ortaya koymak zorunda. Alimlerin müşkil sözlerinden değil Allah'ın Kitabı ve Rasulün Sünnetinden getirecek delillerini. Biz alimler dedi diye bir şeye inanıyor ya da inkar ediyor değiliz.

Biz Ebu hanife, İmam Şafii dedi diye namazı böyle kılmadığımız gibi akideyi de alim kavilleri üzerine bina ediyor değiliz. Nasıl ki namaz konusunda alimin deliline tabiysek akide konusunda da delile tabiyiz. Getirin delillerinizi bakalım. Biz 25 yıldır aynı çizgide duruyoruz siz ise her gün akide değiştiriyorsunuz. İstikametiniz yok. Bazılarınız çaktırmadan bizim akidemize yaklaştılar ama ne hikmetse bir türlü kendilerini tekfir edip sahih akideye sahip olamıyorlar. Bir gram et için yine dinlerini satmaya devam ediyorlar. Sahih tevhid akidesine sahip olup buna davet ettiklerinde yapayalnız kalacaklarını çok iyi biliyorlar. Korkuları sadece dünya endişesi o sebebten bu palavraları din hakkında sallıyorlar.
“Düşmanlarım bana ne yapabilir? Hapsedilmem halvet, sürgün edilmem hicret, öldürülmem şehadettir." Şeyhul İslam İbn Teymiyye (rahimehullah)