Tavhid

Gönderen Konu: BİZİ İDLİB'E YARDIMA ÇAĞIRAN KİMSENİN HEZEYANLARI!  (Okunma sayısı 551 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı deniz

• Newbie
  • *
  • Değerlendirme Puanı: +0/-0
Sizlere Selam,
Ben Deniz. Allah kabul eder ve izin verirse müslüman olma gayretindeyim. Herhangi bir cemaate dahil değilim. Sorularım:

Neden insanları sadece Kur'an'daki muhkem ayetlere, kaim sünnete ve adil taksime davet etmiyorsunuz?
Şeriat ehline kafir demek yerine neden hepsini ortak bir kelimeye davet etmiyorsunuz?
En adaletsiz ve zalim yönetici yönetiminde Allah'ın hükümlerine tabi olmak, bu küfür yönetimleri altında gece-gündüz şeytanla halvette olmaktan iyi değil midir?

Çevrimdışı deniz

• Newbie
  • *
Ynt: BİZİ İDLİB'E YARDIMA ÇAĞIRAN KİMSENİN HEYAZANLARI!
« Yanıtla #1 : 29 Ekim 2018, 20:20 »
Özür dilerim. Soruyu sorma sebebimi yazmam gerekiyormuş.
Sebebim: Allah'ın şeriata ihtiyacı yoktur fakat bizim vardır. Yalnız başımayım. Şeytanın ayağımı kaydırmasından korkuyorum. Şeriat olsaydı zinaya kaydığımda bana had uygularlardı da böylece günahıma keffaret olurdu belki. Belki kibirlenirdim de birileri "Allah'tan kork" derdi.

Ateşten sakinabilmek için şeriata ihtiyacım var. Bunun için de muslumanlardan yardım istiyorum

Çevrimdışı deniz

• Newbie
  • *
Ynt:BİZİ İDLİB'E YARDIMA ÇAĞIRAN KİMSENİN HEYAZANLARI!
« Yanıtla #2 : 29 Ekim 2018, 22:43 »
Allah eksikliklerden uzaktır. O'nun şeriata ihtiyacı yok. Benim-bizim Allah'ın hükümlerine-şeriata ihtiyacımız var. İsteyerek ya da istemeyerek tüm şeriat ehli bir araya gelmelidir.
Allah'ın ipine sarılırsak ateşten uzak durabiliriz.

Allah kalbimdekine şahittir. Allah'ın ipini bırakıp birkaç alimin birkaç sözünü tartışmaya dalıp bir araya gelemeyenlerin hepsinden ahirette davacı olacağım

Beni ve ailemi ateşin ortasında bırakıp tartışmaya dalıp gidenlerin hesabını Allah görür. O intikamını alır

Çevrimiçi İbn Teymiyye

• Administrator
  • Hero Member
  • Değerlendirme Puanı: +12/-0
« Yanıtla #3 : 29 Ekim 2018, 23:34 »
Bismillahirrahmanirrahim.

Allahu teala size hidayet etsin ve sizi razı olduğu kullarının arasına katsın amin. Uzun zamandır foruma üyesiniz ve ilk defa yazma ihtiyacı duydunuz. Allah'u alem forumda bulunan risaleleri aşağı yukarı okumuşsunuzdur.

Demişsiniz ki;

Alıntı
Sizlere Selam,
Ben Deniz. Allah kabul eder ve izin verirse müslüman olma gayretindeyim. Herhangi bir cemaate dahil değilim. Sorularım:

Bu ifadeleri kullandıktan sonrada şunları eklemişsiniz;

Alıntı

Neden insanları sadece Kur'an'daki muhkem ayetlere, kaim sünnete ve adil taksime davet etmiyorsunuz?
Şeriat ehline kafir demek yerine neden hepsini ortak bir kelimeye davet etmiyorsunuz?
En adaletsiz ve zalim yönetici yönetiminde Allah'ın hükümlerine tabi olmak, bu küfür yönetimleri altında gece-gündüz şeytanla halvette olmaktan iyi değil midir?

Cevaba geçmeden önce şu iki ayetle sizi uyarmak istiyorum. Allah'u teala şöyle buyuruyor;

"Andolsun, biz bu Kur’an’da insanlar için her türlü misali değişik şekillerde açıkladık. Fakat insan tartışmaya her şeyden daha çok düşkündür. (Kehf suresi 54. ayet)

" Hiç bilenler ile bilmeyenler bir olurmu?"
(Zümer suresi,9. ayet)

Anladığım kadarı ile siz İslam'ı yeni yeni öğreniyorsunuz ve kendi beyanınıza göre henüz tam manası ile Allah'u teala'ya iman etmediniz ve kendi içinizde şu an pazarlık yapıyorsunuz. Bunları bir zan olarak değerlendirmeniz doğru olmaz çünkü kendi ifadeniz ortada. İfade ettiğinize göre henüz müslüman olmadınız. Müslüman olmayan her insanda inkarcıdır aynı zamanda. Daha kendinize faydanız yok kalkıp başkalarını ne olduğu belli olmayan bir şeye davet ediyorsunuz. Kendi halinizi düzeltecek yerde acele ile bize saldırmanızın sebebi nedir acaba? Günümüzde insanlardan bazıları kendilerini İslama nisbet ettikleri halde sanki büyük bir marifetmiş gibi herhangi bir cemaate bağlı değilim tarzı ifadeler kullanırlar. Bu kelamlar ancak münafık tipli kimselerden sadır olur salihlerden değil. Kişi müslüman olduğu andan itibaren nerde bir islam cemaati varsa o cemaatin bir ferdidir. Kitap, sünnet ve selefin icması buna delalet eder. Kimse seleften ben bir cemaate tabi değilim diye tek bir satır bir şey nakledemez. Dolayısı ile o ifadenizi gereksiz bir ifade olarak kabul ediyorum.

Diğer ithamlarına gelince biz hak olan şeriat ehlini tekfir etmiyoruz, hepsini de ortak kelimeye davet ediyoruz, insanları sadece Kur'an'daki muhkem ayetlere, kaim sünnete ve adil taksime davet ediyoruz, kısacası senin bize yönelttiğin ithamları reddediyoruz. Sen bu ithamları bize yöneltirken neye dayanıyorsun ve neyi kasdediyorsun?

En adaletli ve zalim yöneticilerden kastın kimler?
“Düşmanlarım bana ne yapabilir? Hapsedilmem halvet, sürgün edilmem hicret, öldürülmem şehadettir." Şeyhul İslam İbn Teymiyye (rahimehullah)

Çevrimdışı deniz

• Newbie
  • *
« Yanıtla #4 : 29 Ekim 2018, 23:51 »
Alimlerle tartışmak, böbürlenmek için ilim talep edenin cehennemlik olduğunu okumuştum. İzninizle cevapta acele etmeyeceğim Allah izin verirse. Olabilir ki bu tartışmaya nefsimden girerim. Bundan Allah'a sığınırım. Bana mühlet verin inşaallah.

Allah size de bana da rahmet etsin

Çevrimiçi İbn Teymiyye

• Administrator
  • Hero Member
« Yanıtla #5 : 30 Ekim 2018, 00:11 »

Daha soruna cevap vermeden üst üste mesajlar atıyorsun belliki bir şeylere kızgınsın ama kızgınlığının sebebini anlayamıyoruz. Hatta üçüncü mesajından sonra daha öncede başımıza defalarca geldi biliyoruz sanki şeytanla, onun askeri olan cinlerle yazışıyoruz gibi. Kendisine kafir cinlerin musallat olduğu bazı kimseler çok farklı kişiliklere bürünerek arada bize saldırıyorlar. Muvahhidlerin dava ve davetlerine engel olmak için şeytanlar her yolu dener her kılığa girerler.

Demişsin ki;

Alıntı
Özür dilerim. Soruyu sorma sebebimi yazmam gerekiyormuş.
Sebebim: Allah'ın şeriata ihtiyacı yoktur fakat bizim vardır. Yalnız başımayım. Şeytanın ayağımı kaydırmasından korkuyorum. Şeriat olsaydı zinaya kaydığımda bana had uygularlardı da böylece günahıma keffaret olurdu belki. Belki kibirlenirdim de birileri "Allah'tan kork" derdi.

Ateşten sakinabilmek için şeriata ihtiyacım var. Bunun için de muslumanlardan yardım istiyorum

Daha önce soru soranlar ile alakalı yapmış olduğumuz uyarıya uymaya çalışmışsın ama onuda sağlıklı yerine getirdiğin söylenemez. Güneşi bize tarif etmene gerek yoktu. Çünkü bilene bildiği şeyi öğretmeye kalkmak edebden değildir. Kim ne söylerse söylesin söylediği şeye değil işlediği amellere göre Allah katında değer kazanır yada kazanmaz. Günümüzde konuşan çok amel eden az. Marifet su üstünde yürümekte değil marifet şeriate kayıtsız şartsız teslim olup yenilikler çıkarmadan İbrahim Milleti üzere can vermektir.

Şeytanın ayağını kaydırmasından korkuyorsan şeytanın emirlerine muhalefet et Alemlerin rabbinin emirlerine dön. Şirkten ve ehlinden sakın ve müslüman ol!

"İnkâr edenler, “Keşke müslüman olsaydık” diye çok arzu edeceklerdir." (Hicr suresi 2. ayet)

“Kuşkusuz içimizde müslüman olanlar da var, hak yoldan sapanlar da var. Kim müslüman olursa, işte onlar doğruyu arayıp bulmuşlardır.” ( Cin suresi;14. ayet)

Ey kim olduğu meçhul kişi!

Rabbine yönel ve de ki;

"Benim canımı müslüman olarak al ve beni iyilere kat.” (Yusuf suresi 101. ayet)

Müslümanların sana ilk yardımı tevbe ettirip müslüman olmanı sağlamaktır. Onlarla vela bağın oluştuktan sonra ekmekleri ekmeğin suları suyun olur. Daha sonrada davadan dolayı başına gelen musibetlere karşı kıtlık anında karnına taş bağlayıp sabretmek bolluk anında ise şükretmek düşer sana. Yok yardımdan kastın başka bir şeyse o halde Ey meçhul kişi! meramını kelime oyunlarının arkasına saklama açık açık belirt.

“Düşmanlarım bana ne yapabilir? Hapsedilmem halvet, sürgün edilmem hicret, öldürülmem şehadettir." Şeyhul İslam İbn Teymiyye (rahimehullah)

Çevrimdışı deniz

• Newbie
  • *
« Yanıtla #6 : 30 Ekim 2018, 00:51 »
Oyun oynamaktan ve cahillerden olmaktan Allah'a sığınırım. Nasihatler için Allah razı olsun. Allah bana da size de rahmet etsin. Benim başka ilmim yok. Din nasihattir, diye söz okumuştum. Allah izin verirse ben de nasihat edeyim.

"De ki: 'Ey Kitâb ehli! Bizim aramızda ve sizin aranızda müsâvi bir kelimeye gelin: Allah'tan başkasına ibâdet etmeyelim ve O'na hiçbir şeyi şirk koşmayalım ve bazımız bazımızı Allah'ın dûnunda rabler ittihaz etmesin.' Buna rağmen yüz çevirirlerse, o vakit deyin ki: 'Bizim müslüman olduğumuza şâhid olun.'" Al-i İmran - 64. ayet

Bazımız bazımızı rabler edinmesin. Alimleri rab edinmeyelim Allah izin verirse. Tüm şeriat ehlini rabbim bir araya getirsin ki ateşten birlikte korunalım Allah'ın izniyle.

Çevrimiçi İbn Teymiyye

• Administrator
  • Hero Member
« Yanıtla #7 : 30 Ekim 2018, 01:25 »

Bu forumun sakinleri bilirler bizim çözümden yana olmayan kimselere çok fazla tahammülümüz yoktur ve yazılarını yayınlamayız. Arada ibret alan olur diye yayınlıyoruz. Belki insanlar cehaletle ilim arasındaki farkı daha iyi anlarda cehaletten kaçar.

Bu ne dediği ne aradığı belli olmayan meçhul şahıs aynı şeyleri tekrarlayarak demiş ki;

Allah eksikliklerden uzaktır. O'nun şeriata ihtiyacı yok. Benim-bizim Allah'ın hükümlerine-şeriata ihtiyacımız var. İsteyerek ya da istemeyerek tüm şeriat ehli bir araya gelmelidir.
Allah'ın ipine sarılırsak ateşten uzak durabiliriz.

Allah kalbimdekine şahittir. Allah'ın ipini bırakıp birkaç alimin birkaç sözünü tartışmaya dalıp bir araya gelemeyenlerin hepsinden ahirette davacı olacağım

Beni ve ailemi ateşin ortasında bırakıp tartışmaya dalıp gidenlerin hesabını Allah görür. O intikamını alır

Bütün şeriat ehlinden kastın kimler? Seni ve aileni kim neden ateşe atıyor? Kim kimle niye tartışıyor? Hem yanlız olduğunu yazıyorsun hemde ailenin olduğundan bir karar ver. Bende çok arzu ediyorum insanlar müslüman olsun bir araya gelsin, çiçekler açsın bülbüller ötsün ama her istediğim olmuyor işte. Müslümana düşen önceden yazılmış kadere teslim olmaktır. Meydana gelen her hayır ve şerrin, Allah'u teala'nın kaza ve kaderiyledir.

"Şüphesiz biz, her şeyi bir kadere göre yarattık."
(Kamer,49)

Lakin inkarcı bunları anlayamaz. Allah'u teala bu çağda insanların vahdetini dilemişse o vahdet mutlaka gerçekleşir şayet dilememişse gerçekleşmez. Meydana gelen her şey, O'nun ilmi, kudreti ve iradesi dahilinde ortaya çıkar.

Resulüllah (sallallahu aleyhi ve sellem) şöyle buyurdu:

"Benden sonra yaşayanlar çok ayrılık ve ihtilâf görecekler. O zaman benim ve benden sonraki Râşid Halîfelerin yolundan gideceksiniz. O'na yapışıp sımsıkı sarılın. Aman sonradan çıkan şeylerden (bidatlerden) sakının. Çünkü her bid'at bir sapmadır"

(Tirmizî, İlim 16; Ebû Dâvûd, Sünnet 5; İbni Mâce, Mukaddime 6,16; Ahmed İbn Hanbel ll /345; lV/126, 127.)

Cemaatler arasında neden birlik yok ayrılık var? Cevabı burada tıklayın lütfen!

Çevrimiçi İbn Teymiyye

• Administrator
  • Hero Member
« Yanıtla #8 : 30 Ekim 2018, 02:05 »

Demişsin ki;

Alimlerle tartışmak, böbürlenmek için ilim talep edenin cehennemlik olduğunu okumuştum. İzninizle cevapta acele etmeyeceğim Allah izin verirse. Olabilir ki bu tartışmaya nefsimden girerim. Bundan Allah'a sığınırım. Bana mühlet verin inşaallah.

Allah size de bana da rahmet etsin

Meselemiz alimlerle tartışmak yada ilmi ile böbürlenmek değilki alakasız konulara giriyorsun. Şu ana kadar değil ilmi bir şey daha senin bizi neye davet ettiğini anlayamadık. Dilinin altında bir şeyler var dolandırıp duruyorsun lafı. Bir kere sen nasihat makamında değilsin haddini bil. Biz kafirlerden nasihat alacak değiliz. Kendi küfrüne kendisi şahitlik eden birisinin ne haddine müslümana nasihat etmek. Şu ifadelerin bile münafıkların kelamları. Münafık sözlerine başlamadan önce ön mukaddime yapar ve sözde kendisini kınıyormuş adı altında tezkiye etmeye başlar bu kelamlar bize sökmez. Sözde çok takvalı kimse kılığına giriyorsun ama ilmin olmadığı kalpte takvada olmaz bunu öğren. Sana ömrünün sonuna ve ömrümüzün sonuna kadar mühlet verdik bakalım davanda davetinde neymiş açıklayabilecek cesaret varmı sende göreceğiz inşaAllah.

Çevrimiçi İbn Teymiyye

• Administrator
  • Hero Member
« Yanıtla #9 : 30 Ekim 2018, 02:42 »
Oyun oynamaktan ve cahillerden olmaktan Allah'a sığınırım. Nasihatler için Allah razı olsun. Allah bana da size de rahmet etsin. Benim başka ilmim yok. Din nasihattir, diye söz okumuştum. Allah izin verirse ben de nasihat edeyim.

"De ki: 'Ey Kitâb ehli! Bizim aramızda ve sizin aranızda müsâvi bir kelimeye gelin: Allah'tan başkasına ibâdet etmeyelim ve O'na hiçbir şeyi şirk koşmayalım ve bazımız bazımızı Allah'ın dûnunda rabler ittihaz etmesin.' Buna rağmen yüz çevirirlerse, o vakit deyin ki: 'Bizim müslüman olduğumuza şâhid olun.'" Al-i İmran - 64. ayet

Bazımız bazımızı rabler edinmesin. Alimleri rab edinmeyelim Allah izin verirse. Tüm şeriat ehlini rabbim bir araya getirsin ki ateşten birlikte korunalım Allah'ın izniyle.

Sen şeytan yada cin olmasan öyle lafları ortaya atıp sıvışmazsın. Baktın bu forumda risaleler diğer yerlerde yayınlanan risalelere benzemiyor senin gibilerinin ipliğini pazara döküyor dayanamayıp yazmaya başladın. Çok samimi isen gitde önce alenen putlara tapan kimselere davet yap. Onlara dersin şu putlara ne tapıyorsunuz diye. Bütün münker ehlini bıraktın gelip bize sataşıyorsun. Bunu sana kim emretti denizin üstüne tahtını korup insanları saptıran şeytanlarmı!? Yıllar önce bir deniz daha vardı bizi takip eden oda yılan gibi kıvranıp duruyordu siteyi okudukça. Akibeti ne oldu bilmiyoruz. İlmin yoksa susup otursana yerine ne atlıyorsun ortaya. Dinde cahile söz hakkının düşmeyeceğinide okuman lazımdı yoksa daha oralara gelemedin mi? Sen kendi nefsini rab edinmişsin gelip alimleri rab edinmekten bahsediyorsun. Önce nefsine kulluğu bir terk etde ondan sonra konuş yaz.

Şimdi diğer batıl ehli gibi kalpazanlıkları ve o muğlak ifadeleri terk et ve nerede nasıl alimleri rab edindiğimizi izah et . Hangi alimlerden rahatsız oluyorsun? O alimlerden rahatsız olduğun kadar putperestliktende rahatsız oluyormusun? Vahdetten bahsedip duruyorsunda o vahdetin ne şekilde olacağını izah edemiyorsun bir türlü. Şimdiye kadar kimi o çağırdığın vahdette birleştirdin? Sen önce müslüman olda sonra Allah'u tealanın kelamını ağzına alırsın. Hak şeriat ehli kimseler tağutlardan ve ehlinden uzaklaşıp tağutları ve ehlini tekfir eden, onlara düşman olan ve sonra ibadeti Allahu tealaya has kılan kimselerdir. Yoksa kendilerine müslüman (!) dedikleri halde iddialarında yalancı olup putlara tapan, batıl şeriatlere tabi olan, evliyanın hazır ve nazır her yerde olduğuna ve heran yardıma hazır olduklarına itikad edip onları rab edinen kimseler islam şeriati mensupları değildir. Sonuç olarak ya bu zırvalarını yazmak için neden bizi seçtiğini açık açık yazarsın yada kovulursun karar senin. Bak ben ne kadar açık açık yazıyorum. Hadi sende yaz ve bize attığın tüm iftiraları ispat et. 

Çevrimdışı deniz

• Newbie
  • *
« Yanıtla #10 : 30 Ekim 2018, 06:55 »
Selam sizlere, yarattıklarının şerrinden felakın rabbine sığınırım, hayırlı sabahlar
İftira gibi büyük günaha girmenizden korktuğum için cevap yazmak istiyorum. Ben bir başka Deniz kimdir bilmem. Sizde ciddiyet gördüğüm için size yazma ihtiyacı duydum. Müslümanlar içindeki dağınıklık "parçalanmayın" emrine aykırıdır. Şeriat ehli olanlar bir araya gelebilirse eğer o zaman İdlib'deki kardeşlerimize de yardım edebiliriz Allah'ın izniyle. Çünkü orada Allah'ın hükümlerini tatbik etmeye çalışıyorlarmış bildiğim kadarıyla

Ben sizden para istemedim, mülk istemedim sadece belki müslümanlar birbirlerine kafir demeyi bırakıp Allah'ın ipine hep birlikte sarılır diye umut ediyorum.

Şeytanların hükümlerine uymaktan, münafıklıktan ve yalancılardan olmaktan da Allah'a sığınırım.

Sürekli ateşin kenarında mı olmak iyidir yoksa güvenli bir bahçede olmak mı iyidir. Allah'ın şeriatıyla çitler çekebilir sonra sorunlarımızı halledebiliriz Allah'ın izniyle

Doğrusunu Allah bilir. Bilerek bilmeyerek yaptığımız hataları Allah bağışlasın ve bize ağır yük yüklemesin. Amin

Çevrimdışı deniz

• Newbie
  • *
« Yanıtla #11 : 30 Ekim 2018, 22:03 »
Selam sizlere, Hayırlı geceler
İlmim zayıftır kusura bakmayın. İthamlarımı açıklamaya; sizin de ithamlarınızı cevaplamaya çalışayım.

Alimleri rab edinmeyelim derken: Etrafımızı ateş sarmış. Neslimizi ateşten nasıl koruyacağımızı bilemezken, Subhan olan Allah'ın hükümlerini beğenmeyip de kendi uydurduklarına tabi olanlar hakkımızda hükümler verirken bu siteye her girdiğinde Teymiyye'nin bir risalesinde geçen bir cümlenin tartışıldığını gördüğünde ne düşünürdünüz?

Şeriat ehli olanlardan kasıt: Allah'ın hükümlerinden razı olmuş, haramı haram-helali de helal sayanlardır. Şeriat ehlinin ortak bir kelimeye gelmesi ve aralarından bir imam seçmesi bu kadar mı zor. Eğer buna engel olan şey alimlerin ortaya attıklarıysa ve biz de alimlerin birkaç cümlesini tartışmaktan bir araya gelemiyorsak vay halimize, neslimizin vay haline

Ben kafir olduğumu söylemedim. Allah izin verirse Allah'a teslim olma/müslüman olma gayretindeyim dedim. İnandık demeyle sınanmayağını sananlardan olmaktan Allah'a sığınırım. "Ateş bize sayılı gün dokunur" diyenlerden olmaktan Allah'a sığınırım. Allah bizi affetsin.

Türkiye'de belki 5-10 fırka vardır ki hepsi Allah'ın hükümlerini ister fakat birbirlerini beğenmeyip birbirlerini tekfir ederler.

De ki: 'Ey Kitâb ehli! Tevrât'ı ve İncîl'i ve size Rabbinizden inzâl edileni ikâme
edinceye kadar bir şey üzerinde değilsiniz.' Ve elbette, sana Rabbinden inzâl edilen,
onlardan çoğunun tuğyanını ve küfrünü ziyâde edecektir. O halde kâfirler kavmi
üzerine müteessir olma. - Maide Suresi - 68. ayet

Muhakkak ki o îmân edenler ve o yahûdiler ve sâbiîler ve nasârâ, kim Allah'a ve
Âhiret Günü'ne îmân eder ve sâlih amel işler, artık onların üzerine bir korku yoktur
ve onlar mahzûn olmayacaklardır. - Maide Suresi - 69. ayet

Elimizde okuyup durduğumuz kitabı ikame etmek zorundayız. Eğer ki parçalara ayrılmanın sebebi bazı alimlerin düşünceleriyse ve biz de kitab'a değil de alimlere uyuyorsak vay halimize

Çevrimiçi İbn Teymiyye

• Administrator
  • Hero Member
« Yanıtla #12 : 31 Ekim 2018, 05:42 »
Selam sizlere, yarattıklarının şerrinden felakın rabbine sığınırım, hayırlı sabahlar
İftira gibi büyük günaha girmenizden korktuğum için cevap yazmak istiyorum. Ben bir başka Deniz kimdir bilmem. Sizde ciddiyet gördüğüm için size yazma ihtiyacı duydum. Müslümanlar içindeki dağınıklık "parçalanmayın" emrine aykırıdır. Şeriat ehli olanlar bir araya gelebilirse eğer o zaman İdlib'deki kardeşlerimize de yardım edebiliriz Allah'ın izniyle. Çünkü orada Allah'ın hükümlerini tatbik etmeye çalışıyorlarmış bildiğim kadarıyla

Ben sizden para istemedim, mülk istemedim sadece belki müslümanlar birbirlerine kafir demeyi bırakıp Allah'ın ipine hep birlikte sarılır diye umut ediyorum.

Şeytanların hükümlerine uymaktan, münafıklıktan ve yalancılardan olmaktan da Allah'a sığınırım.

Sürekli ateşin kenarında mı olmak iyidir yoksa güvenli bir bahçede olmak mı iyidir. Allah'ın şeriatıyla çitler çekebilir sonra sorunlarımızı halledebiliriz Allah'ın izniyle

Doğrusunu Allah bilir. Bilerek bilmeyerek yaptığımız hataları Allah bağışlasın ve bize ağır yük yüklemesin. Amin

İlk yazdığın yerde ifade edebileceğin şeyi iki gün oldu ancak ifade edebildin. Ağzındaki baklayıda sonunda çıkardın. Senin anlayışında problem var galiba. Sana iftira niye atalım. Eskiden bize yazan deniz sensin diye yazmış olsaydık ve senin de kesin olarak o olmadığın sabit olsaydı o zaman iftiradan söz edebilirdik. Ben bilenler için deniz ve şeytan ilişkisine atıf yaptım sonrada eskiden senin ayarında aynı isimle yazan birisinden bahsettim sadece. Senin o deniz olmama ihtimalin olduğu gibi olma ihtimalinde var. Sonuçta sen kendini tanıtmayan sanal bir kişiliksin ve bana göre şeytanın kontrolüne girmiş kimse ağzı ile yazıyorsun. Bizde ciddiyet görmüşsün ama davetimizden gafilsin. Bir kere seninle bizim aramızda bizzat bizi davet ettiğin Ali İmran suresi 64. ayeti kerimesinde geçen adil kelimenin anlaşılmasında ihtilaf var. Cahil cesareti ile arkana yaslanmış cehaletle ayete mana veriyorsun ve ondan şeriatı iptal edecek manalar çıkarıyorsun. Biz Müslüman olarak görmediğimiz tüm fırkaları Allah’tan başka sahte ilahlara ibadet etmemek, O’na hiçbir şeyi ortak koşmamak, Allah’u teala’yı bırakıp birbirimizi rabler edinmemek üzere olan bu adil kelimeye çağırıyoruz. Bu davetimizi kabul etmeyip sırt çevirirseler onlara ”Şahit olun bizler Müslümanlarız diyoruz.” Ne seninle nede idlib’te kimselerle aramızda kardeşlik bağı yoktur. Elbette Müslümanların aralarında ayrılığa düşmeleri yasaklanmıştır lakin Müslümanlar bu gibi fitnelerle kıyamete kadar imtihan edileceklerdir. Yani ihtilaf kaçınılmazdır. Buna rağmen kıyamete kadar hak bir taife var olmaya devam edecek onlara muhalefet edenler onlara zarar veremeyecektir. Aynı dinden olmadığımız halde bizi kafir kimselerle ittifak yapmaya çağırman senin cehaletini gösterir sadece. Gerçi senin dinine göre onlarla bizim aramızda o kadar akide farklılığına rağmen ciddi bir ihtilaf yok bütün taraflar Müslüman. Böyle olunca sen o parlak zekanla bütün taraflar üstü hakem konumunda oluyor ve herkese akıl veriyorsun öylemi? Senin idlip’te kardeşin varsa şayet orada değilsen buralardaysan niye gitmiyorsun? Oraya gidip kardeşlerine yardım edecek yerde burada niye gevezelik yapıyorsun. Cahil idlib’te Allah’ın hükümlerinin tatbik edilmeye çalışıldığını bile ihtimalle yazıyorsun madem ölçü bir diyarda Allah’ın hükmünün tatbiki o halde yüzyıl oldu Suud devletinde Allah’ın hükümleri uygulanıyor niye oraya gitmiyorsunuz da başka devletler kurma hayalleri kuruyorsunuz? Ama tabi Suud’da tetikçilik yapan eşkıyalara kaos çıkarma imkanı sağlamazlar değil mi? Nerede bir kaos ortamı var orada eşkıya kılıklı adamlar birden belirip Mücahid (!)oluveriyor. Siz kim şeriat devletinde şeriate tahammül ederek yaşamak kim. Daha taharet almasını bilmeyenler İslam devleti kuracaklarmış. Emperyalist devletler namlularını her zaman kullandığı bu piyonlara çevirir. İtaatten çıktıkları an yok ederler. Acaba sizde dünya siyasetini okuyacak analiz edecek kapasite varmı? Kurda kuşa ancak yem olursunuz ve istihbarat ağlarına düşer amaçsız şekilde onlara hizmet edersiniz. Öyle kolaydı orada İslam devleti kurmak birde şeriatle hükmetmek? Üç gün edersiniz.

Hayırdır amacın ne? Aklın sıra bizi de diğer ahmak kimseler gibi o sahaya sürüp orada yok etmek mi istiyorsun? Bütün tağutlar kendi ülkelerinde bulunan radikalleri bu şekilde bir havuza toplayıp yok ettikleri gibi bizi de yok etmek istiyorsun herhalde? Bu forumun takipçileri böyle yönlendirmelere karşı uyanık olsun ve böyle tiplerin yemlemelerine gelmesin sakın. Hadi burada bu tiplerin ipliğini pazara çıkarırız sizlerde uyanırsınız ama başka yerlere girdiğinizde oralarda sizi avlarlar dikkatli olun. Ahmak önce apaçık kafirlere Müslüman ismini yapıştırıyor sonrada Müslümanlar birbirlerini tekfir ediyor saçmalığını uyduruyorsun. O kadar ahmaksın. İmandan islamdan habersiz bir ahmaksın. Utanmanda yok gelmiş sallıyorsun. Televizyonlarda meydanı boş bulup emperyalistlerin dünyayı dizayn etme projesine temas etmeyi bırakıp ortadoğuda olup biten her olayın sebebini harici zihniyetine yıkan kimselere benziyorsun. Tekfir kelimesini işitir işitmez papağan gibi aynı şeyleri tekrarlıyorsunuzda dinden tümden yüz çevirip açıktan putlara ibadet ettiğinizi itiraf edip o yüzden tekfir edildiğinizi kabul edemiyorsunuz. Haksız tekfire karşı çıkarken bizzat tekfir edilmesi gerekenleri arada kaynatmaya gerek yok. Senin aklın varsa bize yazdığın ayet hakkında düşün orada tekfirden bahsedildiğini anlarsın.Çünkü Allahtan başkasına ibadet eden, rab edinen kimse kafirdir. Dolayısı ile o ayet bize kafir olmamamızı emrediyor dikkatini çekerim. Yine kelimeyi tevhidin manasını biliyorsan orada da tekfir olduğunu anlarsın. Sen hiç hayatında akideye dair bir metin okudun mu acaba? Sen vahdeti çok istiyorsan gel kelimeyi tevhidin manası üzerinde seninle anlaşalım sonra başkalarını düşünürüz. Bizde çok istiyoruz bütün fırkalar kelimeyi tevhidin manasında ittifak edip birlik olsunlar diye ama olmuyor. Biz hakta birleşsin derken sen ise aralarında onlarca akidevi ihtilaf olan meseleleri görmezden gelip idlibte toplanmalarını istiyorsun. Öyle bir küfür akideye sahipsin ki denize düşsen denizi kirletirsin. Allah’tan kork ve tevbe edip İslama girmeye bak. Sen önce kendini kurtar. Şu an sen ne şeytana tabi olduğunun nede münafıkça kelamlar ettiğinin farkında değilsin. Hiç bilenle karşılaşmadın ki bilmediğini öğrenesin. Sanal alemin arkasına saklandın sallıyorsun.

10 yıla yakın gerek sanal alemde yazı yolu ile gerekse gerçek hayatta sözlü olarak insanları emperyalist sömürgeci devletlerin bir zamanlar İslam şimdilerde ise küfür çoğrafyası olan bu topraklarda çıkaracakları kaos planlarına tetikçilik etmemeleri için uyarıp duruyoruz. Yıllar önce cihad adı altında emperyalist sömürgeci devletlere tetikçilik yapan fırkalara “Kurtuluş savaşçıları” ismini veren bizdik. Ne o gün nede bu gün bu fırkaları Müslüman olarak görmediğimizi ve mücadelelerini de cihad olarak isimlendirmediğimizi defalarca yazıp çizdik.

Afganistan Rus savaşı sırasında buraya akın eden binlerce insan ruslara karşı savaşmış ve sonuçta Ruslar Afganistan’dan ya çekilmek zorunda kalmış ya da taktik icabı çekilmişlerdir. Kendi ülkelerinden buralara gelen sözde Mucahidler (!) Ruslara karşı görünürde elde ettikleri başarıdan sonra Afganistan İslam devletini kurma hayalleri kurarken Ruslara karşı onları direk ya da dolaylı yoldan örgütleyen Emperyalist ülkelerin Afganistana yerleşme ve tetikçilik yaptırdıkları Mucahidleri (!) temizleme ya da başka kaoslar için kullanma planına hazırlıksız yakalandılar. İslami bir devlet kurma hayalleri kuran Mucahidler (!) acı gerçekle yüzleştiler ve Müslüman olmasalar da belli İslami birikimi olan binlerce insan emeklerini zayi edip Emperyalist ülkelerin  tuzağına düştüler. Emperyalistler Radikal sunni dinci olarak gördükleri bu insanları havuz sistemine tabi tutup yok ettiler. Sonuç olarak ne Afgan halkı Ruslarla savaşırken Müslümandı nede cihad (!) için oraya giden kimseler. Çünkü oralarda sahih Tevhid akidesine davet eden kimse olmadığı gibi arkasında cihada çıkılacak izzetli ve kalkan vazifesi gören Müslüman bir komutanda yoktu. Afganistan’da İslam devleti hayalleri kuranlar kendilerini ruslara karşı tetikçi olarak kullanan emperyalist devlete bizzat ruslardan aldıkları ülkelerini terk etiler ve sonrada infaz edildiler. İşte o zamanlarda birileri senin gibi bırakın tefrikayı yani iman ve küfrün, hak ile batılın, İman ehli ile küfür ehlinin arasını ayırmayı asgari müştereklerde buluşalım tekliflerinde bulunuyorlardı. İman ile küfrün arasını ayıran kimseleri tefrika çıkarmakla suçlayan kimseler Allah’u teala’ya attıkları iftiranın farkına varamadılar ya da varanlar yıllar sonra vardı. Bizlerin âcizane o günlerde yapmış olduğumuz nasihatler böyle kimselerin bize karşı buğzunu ve ancak küfrünü artırdı.

Emperyalist sömürgeci devletler bu dinden imandan gafil koyun sürüsünün artıklarını kendilerine tetikçilik yapmaları için bu seferde Çeçenistan da sahaya sürdü. Orda ki savaşta aslında Emperyalist sömürgeci devletler ile Ruslar arasında olan gizli bir savaştı. Binlerce çeçen Mücahid (!) ve dışardan oraya gidenler orada yok edildiği halde hiçbir başarı elde edilememiş ve çenistan devletinin başında halen bir kukla tağut bulunmaya devam etmektedir. Çeçenleri destekleyenler desteğini çektikten sonra ruslara karşı savaşanlar tek tek avlandı ya da başka yerlerde tetikçiliğe devam etmeleri için oralara sürüldü. Kısaca bu oyun Bosna’da, ırakta, Suriye’de, Libya’da ve daha dünyanın bir çok yerinde oynanmakta ve İslam devleti hayalleri kuranlar kullanılıp daha sonra yok edilmektedir. Belki de çok yakında Amerika emperyalist devleti doğu Türkistan taraflarına yerleşmek için “çin devleti Müslümanlara zulum ediyor insan hakları ihlal ediliyor diye yaygara çıkarıp oralarda cihad (!) edilmesi gerektiğini çeşitli görsel ve yazılı medya aracılığı ile servis edip halı hazırda bekleyen kullanılmaya müsait tiplerin dikkatini doğu Türkistan tarafına çekebilir.

Sonuç olarak Irakta, Suriyede olup bitenler ibret almak isteyenlere ibret olsun. Saddam’ın zulmünden kurtulmak isteyenler o zalimden daha beter zalimlerin zulmüne uğradılar. Hatta Saddam’ı arar oldular. Yine Esad’ın zulmünden kurtulmak isteyenlerde bu gün belki de Esad’ı arar oldular. Bu toprakların halkları Allah’u teala karşı işlediklerinin cezasını çekmektedirler. İşte İslamı terk edip türlü türlü yollara giren ve İslam’ı selefin fehmi üzere anlamak istemeyen tüm toplumların başına şeri siyasete uymadıkları için böyle şeyler gelir. Saddam’ı, Esad’ı devirme hayalleri kuranlar hiçbir hazırlık ve plan yapmadan girdikleri bu yolda vatanlarını, canlarını, mallarını ve namuslarını kaybettiler. Dolayısı ile bu cahil halktan elde edecekleri az bir fayda ile uğrayacakları çok büyük zararları hesab etmeleri beklemek saflık olur. Şeytanın aldattığı bu kitlelere önce Müslüman ismini verip sonrada hiçbir şeri siyaset gözetmeden onlara yardıma gidenlerin düştükleri tuzakları göre göre aynı tuzaklara düşmeye davet edenlere aldırmaya gerek yoktur.

Bu şahsı banladım. Son yazdığı şeylere de cevap verip konuyu kapatacağım inşallah. Siz siz olun böyle akidesi ilmi ameli olmayan kimselerin içi boş söylemlerinden uzak durun. Cihad yardım vs bütün bunlar ancak güçle yapılır. Türkiye de esrar dahil her haltı ye sonra aileyi parçala, ailenin nafakasını sağda solda harca işin içinden çıkamayınca kolayı seç ve kaos bölgelerine git arada kayna mal para topla ayrıca en kötü ahlak sahibi kimse iken birden mücahid (!) oluver yok öyle bir şey. İman ve amel nerede? Mekke’de sahabeler sabahlara kadar namaz kılıyor ayakta zor duruyorlardı. Medine’de yine öyle. Dünün tinercisi beline silahı takınca oldu mücahid öylemi? Önce iman iman. !!!

Elhamdulillahirrabbilalemin.