Tavhid

Gönderen Konu: İŞ VE SORULARIMA CEVAP ARIYORUM!  (Okunma sayısı 663 defa)

Ebu Medine, araphasan27, İbni Yakzan, celal ve 38 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi celal

• Newbie
  • *
  • Değerlendirme Puanı: +0/-0
İŞ VE SORULARIMA CEVAP ARIYORUM!
« : 31.01.2019, 11:25 »
EsSelamun Aleyküm ve rahmetullahu ve bereketuh

Ben (.....) yaşındayım (....) yaşıyorum ve elhamdulillah tevhidle tanıştım. Bir kaç sorum var. Ben burda okula gidiyorum ve staj başlamam lazım lakin öğrendim ki o staj girmek için imza artırıyorlar. Ve maddelere okudum ve küfür maddesi yazıyor ama imzalamadım ve o yuzden beni atmak istiyorlar okuldan. Bu yüzden annem babam kizdilar ve zorla küfür olan imzayi atirmak istiyorlar. Bide diyorlarki her yerde var diyorlar gas, elektrik, ev, ehliyet vesayre... Ve cevap veremiyorum, turkiyede  var diyorlar ve yine cevap veremiyorum.

Sorularım burdan başlıyor=

1. Ehliyet: (......)  bildiğim kadarıyla küfür imza si var. Turkiyede nasıl yani siz ne yapıyorsunuz, arabayı nasil kullanıyorsunuz. Yani ehliyet nasil alıyorsunuz?

2. Ev: Ev alım satim yada kirada da var. Turkiyde nasil yapıyorsunuz?

3. İş bulmak: burda iş için de istiyorlar imzayı, siz nasıl iş buluyorsunuz?

4. Gaz, su ve elektrik: bu gibi şeylerde siz napiyorsunuz nasil imza atmadan kullanıyorsunuz?

5. Mail adres: bildiğiniz bir mail varmi küfür imzası olmadan? Çünkü outlook da var.

6. Arama siteleri (google gibi): sizin sitenize veya başka birşey aramak için google gibi şeyleri kulanmaziz gerekiyor. Bildiğiniz küfür maddesi olmayan bir arama motoru varmi?

7. Zaruret: yukarda bassetiğim hangisi zaruret girer yani mesala gaz, su veya ehliyet. Zaruretin sınırlarını nelerdir anlatırmısınız?

8. Polis: okul polise vermiş ve soruyor neden imza atmıyor diye gerçeği mi anlatsam mi?

9. Kardeşim: benim kardeşim 14 yaşında ve tevhidi anlatmam lazım çok az oykullanmaktan şirktir bahsettim. Daveti nasil yapsam yani tevhidi nasil anlatsam?

10. Whatsapp: kullaniyor musunuz?

Sorularım çok hakinizi helal edin InşaALLAH

EsSelamun Aleyküm ve rahmetullahu ve bereketuh

Çevrimiçi celal

• Newbie
  • *
Kufur maddeleri
« Yanıtla #1 : 04.02.2019, 17:17 »
EsSelamun aleykum ve rahmetullahi ve bereketuh

Ben (......) yasindayim (.......) yasiyorum ve elhamdulliah tevhidld tanistim. Bir kac sorularim var.

Hotmail de kufur imzasi var lakin siz birtane bulmusunuz mail.md diye ama onlar o ulkenin telefon numarasini istiyor nasil actiniz anlatabilirmisiniz?
Ev,gaz,su,ehliyet gibi seylerde kufur imzalari oluyor ben (.....) yasadigim icin turkiyde nasil bir cozum buluykrsunuz bilmiyorum bana ornek vere bilirmisiniz bende burda yapmaya calisiyim biiznillah.
Bide kufur imzasini atmis olanlar yani (bilmiyor kufur icerkli oldugunu) hemen tekfir etmek gerekirmi yoksa aclamamizmi lazim once mesela youtube kullananlar gibi.

Esselamun aleykum ve rahmetullahi ve bereketuh

Çevrimiçi celal

• Newbie
  • *
Ynt: Telefon,internet,bilgisayar kullanımı
« Yanıtla #2 : 07.02.2019, 04:28 »
Esselamun aleykum ve rahmetullahi ve bereketuh

Ben (....)  yasidayim yurtdisinda yasiyorum ve elhamdulillah tevhid tanistim. Okula gidiyorrum lakin kufur sozlesmesi attirmak istediler ve atmadim. Ve polislik oldum yani sorularim acil telefon no. Varmi?

Esselamun aleykum  ve rahmetullahi ve bereketuh

Çevrimiçi İbn Teymiyye

• Administrator
  • Hero Member
  • Değerlendirme Puanı: +12/-0
Ynt: İŞ VE SORULARIMA CEVAP ARIYORUM!
« Yanıtla #3 : 08.02.2019, 03:54 »
بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

Vealeykum.

Ey Genç! Allahu teala sana hidayet etsin amin.

Hem ahlak olarak hem de coğrafi olarak yeryüzünün en “alçak” ülkesinde yaşamaktasın. Dünyaya ahlaksızlık bu çukur ülkeden yayıldığını iddia etsek isabet etmiş oluruz. Sorularını gereksiz gördüğümüz için yayınlayıp cevaplamak istemedik lakin soruları ısrarla tekrarlayınca hem sana hem de senin gibi düşünen başkalarına belki nasihat olur diye kısaca bir şeyler karalıyorum. Tabi amacım sorularına tek tek cevap vermek değildir.

Bir kere sen Tevhidi bildiğini iddia ediyorsun lakin soruların senin tevhidi hakkı ile bilmediğine işaret ediyor. Bu sorular Tevhidi bilen kimsenin soruları değil. Sen tabiri caizse şeytanın sana atmış olduğu vesveseleri bize atarak hem kendini hem de bizi farkında olmadan saptırmaya çalışıyorsun. Biliyorum başkaları gibi sana yapılan nasihatin hikmetini anlamayacak itiraz edip hakkında zan yaptığımızı iddia edeceksin. Şurada küfür var burada küfür var diye bir çok şeyden bahsedip bizden çözüm ya da yol göstermemizi istiyorsun. Ayrıca bizim bu meseleleri nasıl çözdüğümüzü merak ediyorsun. Oysa genç bütün bunların cevaplarını sende var olduğunu iddia ettiğin iman sana öğretmesi gerekiyordu. Yani iki şehadet kelimesi hakkı ile öğrenildiğinde bu gibi sorulara gerek bile kalmıyacaktı. Bir yerde Tevhid akidesine zıt amel varsa yapılacak şey o amelden beri olmaktır. Gerçek ikrah haricinde küfür ve şirk işleyen kimse Müslüman kalamaz. Annem bunu dedi babam şunu dedi polis zorluyor her yerde zaten varmış vs gibi insan şeytanların vızıltılarının Tevhid akidesi karşısında hiçbir hükmü ve değeri yoktur. Şeytanların kelamlarını bizlere gereksiz yere aktarıyorsun. Biz bu tarz kelamları yıllardır duyuyor ve sırtımızı dönüyoruz. Kafirler ister ki sende onlar gibi inkarcı olasın.

“Sizin de kendileri gibi inkâr etmenizi istediler ki onlarla eşit olasınız.”
(Nisa suresi 89. ayet)

Ey genç! Mekkede risaletin ilk dönemlerinde Müslüman olan sahabelerin hiç birinin elinde bizim elimizde olan kitaplar, sesli ve görsel yayınlar yoktu. Hatta Allah’ın kitabı bile tam olarak inmemişti. Hatice  (Radıyallâhu Anhâ) annemiz, ve o zamanlar senden daha küçük yaşta olan Ali ibni Ebi Talib (radiyallahu anh) ve yine ilk Müslümanlardan Allah rasulünün evlat edindiği Zeyd ibni Harise’nin (radiyallahu anh) elinde günümüzdeki gibi ilim kitapları yoktu. Ama onlar buna rağmen İslama girer girmez müşriklerden komple ilişkilerini kesiyorlardı. Aklın varsa üzerinde düşün! onlar işittikleri ” La ilahe İllallah” kelimesinden derhal şirkten ve ehlinden beri olmayı anlayıp hayatlarına tatbik ettiler. Günümüzde ise insanlar bizzat bu kelimenin içerdiği manada ihtilaf çıkarmış ve kelimenin manasını tahrif etmişlerdir. Düşün! Bu kelimenin manası sahte ilahları tekfir edip onlara buğz ve düşmanlık gerektirdiği halde birileri sahte ilahların tekfir edilip edilmeyeceğini tartışabiliyor. Sahte ilahların tekfirini tartışmaya açmak apaçık küfürdür ve bizzat bu kelimenin manasını yalanlamaktır. Aklı olan düşünsün! ”La İlahe” diyerek inkar ettiğimiz sahte İlah nasıl Müslüman olabilir? Yine bu ifade tağutları inkar etmeyi gerektirdiği halde tağut olduğu apaçık olan birisinin tekfirinde nasıl ihtilaf olabilir ve bu kimse kulluk makamını bırakıp haddi aşıp tağutlaştığı halde nasıl Müslüman kalabilir? Gel gör ki günümüzde Tevhid ve Cihad minberi adı altında Deccallik yapan birileri sahte ilahları ve tağutları tekfir etmeyi dinin aslından görmüyorlar. Onlara göre Allaha ibadeti terk edip bizzat kendisi İlahlık iddiasında bulunan kimseyi tekfir etmek imandan değilmiş. Yani tekfir etmeyen Müslüman kalmaya devam edebilirmiş miş! Neden bu mevzuya girdim? Çünkü sende sözde “La İlahe” dediğin halde bu sahte İlahların okulunda okumaktan ve onların kendilerine ibadet etmen için dayattığı sözleşmelerden hakkı ile rahatsızlık duymuyor ve bu pis düşünceyi de soru şeklinde bize taşıyorsun. Nereden aldın kafirlerin okulunda okumanın caiz olduğu fetvasını? Madem bir iddian varsa o iddianı haykıracaksın ve kimseye teslim olmayacaksın. İmzada atmıyorum okulunuza da gitmiyorum diyeceksin ve bunu inancından dolayı yaptığını o laik demokrat ateist hırıstıyan her ne haltsa devlete ve ailene açık açık diyeceksin. Her batıl din mensubu inancını istediği gibi yaşıyorken onların karşısında sen hakkı niçin haykırmıyorsun. Ne bekliyorsun biz küfre cevaz mı vereceğiz tövbe haşa! Sen hangi zaruretten bahsediyorsun. Küfür işleyen kişinin kafir olmayacağı tek mesele ikrah altında olmasıdır. Kimin ikrah altında olup olmadığını ise okuması yazması olmayan cahiller tespit edemez. İkrah altında olan kimse bile kalbini küfre açarsa kafir olmaktan kurtulamaz.

“Kalbi imanla dolu olduğu hâlde zorlanan(ikrah) kimse hariç, inandıktan sonra Allah’ı inkâr eden ve böylece göğsünü küfre açanlara Allah’tan gazap iner ve onlar için büyük bir azap vardır.
(Nahl suresi 106. ayet)

Küfür ve şirk işleyen kimsenin kafir olmamasını kayıtlayan şeyin sadece ikrah olduğunu ve zaruretle alakasının olmadığını anlayan kimse zaruretten dolayı küfür sözleşmelerini kabul etmenin caiz olabileceği şüphesinin batıl lığınıda daha iyi anlamış olur.

İslam dini öyle sanal alemden takip edilip sanal araçlar üzerinden devlet yıkıp devlet kurmaya benzemiyor! İşte Allahu teala iddia ettiğin her ne varsa seni onunla imtihan eder ve doğru sözlümü yoksa yalancımı olduğunu bizzat sana ve yanındakilere gösterir. Sen inandığın davanı dahi savunamayacak kadar acizsin farkında değilmisin. Tabi ilim tahslini erteler ve kafirlere her yönden bağlı kalırsan tevhidin gereği olan berayı kafirlerden kesmezsen onlarla pazarlığa oturursun ve getirdikleri şüphelere cevap bile veremezsin. Onlarda seni açlıkla yoklukla korkutur sende Allahtan korkmayı bırakır onlardan korkar ve ibadeti onlara yaptığın onları tağut edindiğin halde Müslüman olmaya devam edebileceğini zanneder durursun. İşte gördün mü bak tağutlar en yakınında!

Sorularında bahsettiğin şeylerin Türkiye’de ya da başka diyarlarda insanlara dayatılması neyi değiştirir! Varsa gidip küfre imzamı atacağız! Su ya da Elektrik alacağız diye gidip sahte İlaha sana ibadet etmeye geldik mi diyeceğiz. Ne diyorsun sence Allahu teala bizi kendisinden başka bir ilaha ibadet etmememiz için yarattığı halde yardımsız ve çözümsüz mü bıraktı. Sen hiç mi bu ayeti okumadın!

“Kendilerine zulmetmekteler iken meleklerin canlarını aldığı kimseler var ya; melekler onlara şöyle derler: “Ne durumdaydınız? (Niçin hicret etmediniz?)” Onlar da, “Biz yeryüzünde zayıf ve güçsüz kimselerdik” derler. Melekler, “Allah’ın arzı geniş değil miydi, orada hicret etseydiniz ya!” derler. İşte bunların gidecekleri yer cehennemdir. O ne kötü varış yeridir.” (Nisa suresi 97. ayet)

Şu an sen kendini ilgilendirmeyen şeylerin peşindesin. Hele evlen yuva kurda o zaman düşünürsün bunları. Beni kimsenin nasıl yaşadığı ilgilendirmez senide ilgilendirmesin. Önemli olan ben dinimi yaşıyor muyum yoksa yaşamıyor muyum onun derdinde olmalıyım. Kimsenin havada uçması suyun üstünde yürümesi beni ilgilendirmez. Beni ilgilendiren tek şey havada uçan suyun üstünde yürüyen kimseler şeriata tabimi değil mi. Ben bilirim ki Tevhid ehli olan kimse nerede olursa olsun hak üzerinde sebat eder. Ateşe atılırken sabreden Muvahhid gelip elektrik ya da su sözleşmesinde sapmaz. Sapanlar ise onlara gerek kalmadan oturduğu yerde sapar. Allah’ın salih kulları ihlasla amellerinde istikamet üzere olurlar facir kulları ise ahırını bulamayan koyun gibi şaşkın şaşkın dolaşırlar.

Türkiye’de yada dünyanın başka yerlerinde olsun her türlü kolaylık elhamdülillah vardır. Olmasa da Müslümanlar çadır kurar, yer altında şehirler yapar, dağ başlarında mağara bulur yine de küfre teslim olmaz Allahu tealaya kul köle olarak ibadetlerine güçleri nispetinde devam ederler. Müslümanın hedefi lüks yaşam değil ki geçimden endişe etsin. Onun yedi bağırsağı da yok ki yesin yesin ve doymasın. Müslüman için bu zamanda iş sorun olsa da elhamdülillah Allahu teala yardımını müslümandan esirgemez. Müslüman en fakir olduğu anda bile şayet sabrederse zengindir ve Allahu teala yuvasında duran yavru kuşu beslediği gibi o fakiri de besler. Bizim için önemli olan yediğimiz içtiğimiz şey helalmi yoksa haram mı! Şu ana kadar Allah rasulü ve ashabının mekkede karşılaştığı açlık gibi bir açlıkla karşılaşıp karnımıza taş bağlamadık. Lüks içerisinde yaşıyoruz elhamdülillah. Kalbin amellerini bilmeyen maddeci kimseler bahsettiğim şeyleri anlayamazlar. İslam elleri kaldırıp bu dine kayıtsız şartsız teslim olmaktır. Hakiki anlamda teslim olmayan fertler elbette endişe içerisinde ve gelecek kaygısı ile yaşar dururlar. Bizler kafirlerin yanında çalışmıyoruz. Simit satar gerekirse sokaklardan kağıt toplarız ama kafirlerin yanında onların işçisi olarak çalışmayız inşaAllah. Kim ki onlar! Onlar gelsin bizim yanımızda çalışsınlar!

Küfür sözleşmesi olmayan email adresi bilmiyoruz. Biz kendimize özel kendi sitemiz üzerinden aldığımız email adresini kullanıyoruz. Onu da sadece davet için kullanıyoruz. Gaz, su vs gibi şeylerin sözleşmesine tabi değiliz. Kendisine şahitlik etmediğimiz kimselerin bu gibi sorularına cevap vermek zorunda değiliz. Sadece güven açısından herkes bilsin ki biz inandığımız şeyleri yaşayan kimseleriz. Meşru olmayan yollara girmiyoruz. Google vs gibi şeylerden sakınıyorsan www.startpage.com  yada https://duckduckgo.com gibi arama motorlarını kullanabilirsin. Çok mesele var bütün bunları öğrenip amel etmen için ilim tahsil etmelisin. Senin sorduğun soruları ben binlere çıkarabilirim ama hepsinin cevabı Allahın izni ile bizde var. Küçük kardeşine davet yapmak için önce sana davet yapmak gerekiyor. Sen kardeşinden önce kendini kurtar. Senin gibi kimseler davete ehil değildir. Allahu teala şayet takdir etmişse ikinizde Müslüman olursunuz. Bizi iyi takip etmiyorsun demek. Biz mail.md adresini bırakalı yıllar oldu. Daha önce kullanıyorduk lakin sonradan sözleşme ekleyip formatını değiştirdiler. Bir ara sitemizde durumu ilan etmiştik sonra kaldırdık. İhtiyaç duymadığımız için çokta bu gibi şeylerle ilgilenmiyoruz. Ayrıca tekfirle alakalı sormuş olduğun soruda seni şimdilik ilgilendirmiyor. İşin ehli kimin ne zaman tekfir edileceğini ne zaman edilmeyeceğini bilir.

Ey genç! Sana yazacaklarım şimdilik bu kadar. İlim için yola çıkmadığın müddetçe o çukur diyarlarda hakkı kolay kolay öğrenemez ve yaşayamazsın. Şu soruyu kendine sor senin davetçin kim ve sen şimdiye kadar ilmi kitapların kaç tanesini okuyup bitirdin?

Ben şimdiye kadar Avrupalı olup ta Müslüman olabilen bir kimseye rastlamadım. Batının bütün kirli ahlakı üzerinize sinmiş ve İslam ahlakı ve kültüründen çok uzaksınız.  Allahu teala sana ve senin gibi olan kimselere hidayet etsin amin. Anne ve babana deki siz müslüman olduğunuzu iddia ediyorsunuz ve sözde müslüman bir ülkeniz var o halde müslümanları bırakıp kafirlerin ülkesine niye geldiniz? Yoksa kendi ülkenizde açmı kalmıştınız? Bizim köyde koyun çobanları bile avrupaya para kazanmaya gidenlerden zengin. Mesele paraysa.

Bu ayet tevhid akidesini muhafaza etmek isteyen kimselerin nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini gayet açıkca izah ediyor.

“Kendilerine zulmetmekteler iken meleklerin canlarını aldığı kimseler var ya; melekler onlara şöyle derler: “Ne durumdaydınız? (Niçin hicret etmediniz?)” Onlar da, “Biz yeryüzünde zayıf ve güçsüz kimselerdik” derler. Melekler, “Allah’ın arzı geniş değil miydi, orada hicret etseydiniz ya!” derler. İşte bunların gidecekleri yer cehennemdir. O ne kötü varış yeridir.” (Nisa suresi 97. ayet)

"Göklerin ve yerin gaybını bilmek Allah’a mahsustur. Bütün işler O’na döndürülür. Öyle ise O’na kulluk et ve O’na tevekkül et. Rabbin yaptıklarınızdan habersiz değildir."
(Hud suresi 123. ayet)

Hamd: Arşa istiva eden ve gecenin üçte birinde dünya semasına inen alemlerin rabbi olan Allahu tealaya mahsustur.
“Düşmanlarım bana ne yapabilir? Hapsedilmem halvet, sürgün edilmem hicret, öldürülmem şehadettir." Şeyhul İslam İbn Teymiyye (rahimehullah)

Çevrimiçi İbn Teymiyye

• Administrator
  • Hero Member
« Yanıtla #4 : 11.02.2019, 19:05 »
Bismillah. Ey Genç! Anlaşılan yazdıklarımızdan bir şey anlamadın halen şeytanın sorularını bize taşımaya devam ediyorsun. Sitede kaç defa yazdık saçma sapan sorularla gelmeyin önce kendisine davet yapmaya çalıştığımız tevhidi öğrenin sonrada şirkten tövbe edin öyle gelin diye. Biz kendisine şahitlik etmediğimiz kimselerin fıkhı soruları, iş sorunları, ruhsal sorunları ile ilgilenmiyoruz. Sana Ali (radiyallahu anh) örnek verdim henüz 10 yaşında olduğu halde kendisinde 40 yaşında bulunan kimsede var olan olgunluk nasıl vardı ve hikmetle bu daveti anlayıp hayatına nasıl tatbik etti? Verdiğim bu örnek üzerinde düşünür belki hatanı anlarsın sandım ama yanılmışım. Sende ve senin gibilerde nerede o hikmet! Henüz daha 10 yaşında olan Ali (radiyallahu anh) islamın ilk yıllarında her gün bir vesvese ile gelip saçma sapan soru ve sorunlarla Allah rasulünü rahatsız ettimi? Sen ise tevhidi daha öğrenmeden şirki tanımadan yüzeysel akılcı bakış acısı ile bir şeyler geveliyorsun. Senin yada senin gibi olan başkalarının ilk yapması gereken şey buraya soru sormadan önce aramızda olan ihtilafları Allahın kitabına ve rasulün sünnetine götürüp şeriatin kabul ettiği bir yere bağlamak olmalı. Önce kardeşlik tesis edilip sonra iş aş konuşulur. Davası olan birisi böyle şeyleri gündeme bile taşımaz. Kısaca bizim burası sana göre bir yer değil mümkünse siteye hiç girme ve bizide takip etme. Yok illa takip edeceksen önce değiş dönüş sonra bize yaz. Burada olsanda bize böyle saçma sapan sorularla gelsen derhal meclisten kovarız senide senin gibi olanlarıda. Aklınızı başınıza alın daha islama nasıl girileceğini ve bu davaya nasıl sahip çıkacağınızı bilmiyorsunuz. İddia ediyorum şu tevhidi geçinen çevredekilerin çoğu cami cenaati kadar dahi dini bilmiyor. Şeytan onları öyle aldatmışki sırf cami cemaatine gıcık oldukları için hak batıl karışımı tekfir fikrine sahip olup bu davayı gereksiz yere meşgul ediyorlar. Gerçekte böyle kimselerde ne ilim nede amel yoktur. Şirkten tövbe ettikleride yalandır. Sakın bir daha bize bu şekilde yazma siteyi en baştan başla sonuna kadar incele öyle yaz burada çoluk çocuk eğlendirmiyoruz ve yetiştirme yurdu, iş bulma kurumuda açmadık. İş aş para arayan bizden uzak dursun gitsin bir çok batıl cemaat var oralarda arasın ne arayacaksa.
“Düşmanlarım bana ne yapabilir? Hapsedilmem halvet, sürgün edilmem hicret, öldürülmem şehadettir." Şeyhul İslam İbn Teymiyye (rahimehullah)

Çevrimiçi celal

• Newbie
  • *
« Yanıtla #5 : 18.02.2019, 08:23 »
Esselamun aleykum

benim sorularim dan akidem yanlis anlasildi. hakkinizi helal edin insaALLAH. yasadigim ortamdan ve bu imza akidesini daha sizden yeni ogrendigim icin, boyle sorular ortaya cikti. ALLAH icin son sorumu cevaplaya bilirmisin. burda turkiye icin askerlik parasi odetiyorlar yani gitmiyorsun onun yerine para veriyorsun bu kufur mudur yani caiz mi?
Cunku askerlikten nasil baska kurtalabilicemi bilmiyorum.

Esselamun aleykum

Çevrimiçi İbn Teymiyye

• Administrator
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : Dün, 06:18 »
بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

Ey Genç ! Allahu teala sana hidayet etsin amin!

Yazdıklarımı sen ve senin gibiler iyi okusun genç! Bir kere ne hikmetse bu forumda binlerce yazı, risale hatta kitap var ve hepsinin konusu farklı farklı olduğu halde sanki hepsini okuyup anlamış gibi bunlarla ilgili tek bir şey soran olmuyor ama iş sözleşme meselesine gelince sorular bir türlü bitmek bilmiyor. Hiç bir şey belli bir metod olmadan öğrenilemez. Dünyalık işlerde insanlar çıraklık devresini tamamladıktan sonra ancak işinde ehil kabul edilip mesleğini yaparken konu islam olunca ne hikmetse insanlar doğuştan alim oluveriyorlar. Oysa din eğitimi bütün işlerden çok daha önemlidir ve belli bir ciddiyet ister. Din hata kabul etmez. Çünkü dini meselelerde görüş beyan etmek demek Allahu teala adına konuşmak demektir. Kitap ve sünnette bu konuda bir çok tehdit nassları gelmiştir. Ayrıca ne hikmetse bize yazanlara göre hem ilim bizde oluyor hemde ilmin olduğu kimseler muhataplarını analiz edemeyip onları yanlış anlayabiliyor! Hiç yıllarını bu davaya vermiş sabah akşam kitaplar karıştıran kimse muhatabının seviyesini analiz edip sorusunu fıkh edemezmi? Çelişkiler içinde yüzüyorsunuz haberiniz yok! Kimse biz cahiliz ne konuşmasını ne yazmasını nede soru sormasını bilmiyoruz elimize yüzümüze bulaştırıyoruz diyemiyor. Neden ilim tahsil etmedik cehaletimiz ondan kaynaklaniyor  hatamızdan tövbe ediyoruz diyen yok!

"benim sorularim dan akidem yanlis anlasildi."
Sen ilimde hangi basamakları çıktınki akide sahibi olasın? Sen akide deyince ne anlıyorsun? Öyle sanal alemde bir kaç mesele ezberlemek ve göstermelik bir kaç amel sergilemekle akide sahibi olunmaz genç! Aklını başına al! Dünyada ilimde çok yüksek mertebede olan nice kimse var onlar akide sahibi olamıyorlar kaldı sen akide sahibi olasın. Senin davetçin kimdir? Akideyi kimden öğrendin? Akideye dair hangi kitapları tahsil ettin? Bu sorulara ister burada cevap ver isterse kendi iç aleminde samimi isen hatanı anlarsın yok değilsen senin gibi kimseler için yazı yazmak israftır. Sıradan bir meslek öğrenmek için onca sene okuyorsun ama iş dini meselelere gelince hiç eğitim almadan akide sahibi olunuyor? Sence mantıklı mı? Değil Türkiye'de dünyada akide sahibi olan kaç kişi var? Senin onlardan ne gibi bir farkın var. Varsa farkın yukardaki soruları sormazdın. O sorular tevhidi hiç bilmeyen kimselerden sadır olur bilenlerden değil. İlim öğrenme tertibine uyarak ve davetçisinin dediklerini iyi fıkh ederek tevhidi elde eden kimse şeytanın okulu , askerliği, beşeri kanunlarına tabi olmayı, şeytana muhakeme olmanın hükmünü sormaz. Ortada seni yanlış anlama vs yok. Bir kere imza akidesi diye bir akide olmaz ve bizde imza akidesine askerlik akidesine davet yapmıyoruz. Mesele Alemlerin rabbinin hükmünü bırakıp beşerin yani sahte ilahların hükmüne tabi olma sahte ilahlara ibadet edip etmeme meselesidir. Bu mesele iman ile küfür arasında tercih yapma meselesi bu mesele kafir ile müslümanın ayrışma meselesi bu mesele tevhid akidesini ilgilendiren bir meseledir. Bizim davetimiz rasullerin ortak daveti üzerinedir. Nebevi sünnetten uzak davet yaptığını zan edenlere şeytanın çok büyük bir oyun oynadığını her gün şahit olmaktayız. Kelimeyi tevhidin manasını insanlara anlaşılır şekilde ehil davetçiler ne zaman hakkı ile anlatabilirse ve aynı zamanda insanlarda bu daveti anlayacak seviyeye gelirse ancak o zaman bu kimseler şirk olan amelleri anında tanır ve beri olurlar.

Tağutların başı şeytandır. Şeytanlara askerlik yapmak ise şirktir. Ne şekilde olursa olsun yani ister paralı ister parasız ister imza ile ister imzasız isterse kafa sallayarak kısaca şeytanın askeri olmaya rıza gösterdiğin her fiil küfürdür sahibini kafir yapar. Para ödeyerek askerlikten muaf olmak demek resmi evrak üzerinde asker olduğunu kabul etmek manasına gelir. Bu mesele şeytanlara canını kurtarmak için mal verip kurtulma ameline benzemez ve öyle bir mesele ile kıyas edilemez. Askerlik ile alakalı bütün resmi işlemler buna çürük raporuda dahil olmak üzere bizzat asker olmaya rıza gösterilerek yapılmaktadır. Günümüzde davetçi geçinen cahillerin bir takım fiilleri tağuta muhakeme kapsamından çıkardıkları gibi askerlik konusunda yapılan işlemlerin çoğunuda tağuta asker olma kapsamından çıkarmaktadırlar. Davetlerini yalan üzerine bina eden kalpazanların ektiği örümcek ağı kadar zayıf şüphelere kimse aldanmasın. Onlar aynı sihirbazlar gibi sihir yaparak sizi aldatıyorlar. Kısaca şeytana asker olmayı kabul etme manasına gelen her fiil küfürdür ve bunu imza ile paralı askerlikle kayıtlamak batıl bir delillendirmedir. Ben şeytanın askeriyim, askeri olacağım, olabilirim demek nasıl küfürse ve tevhide zıtsa aynı şekilde evrak üzerinde aynı manaya gelecek şekilde rıza göstermekte küfürdür. Şayet sitede arama yapmış olsaydın cevabını bulacaktın. Bak bu adreste gerekli şeyler yazılmış. Tağut Yolunda Savaşmak

"Cunku askerlikten nasil baska kurtalabilicemi bilmiyorum."
Şeytanın askeri olmaktan nasıl kurtulacağım demek küfürden nasıl kurtulacağım demekle aynı şeydir. Allahu teala insanları ve cinleri kendisine kulluk/tevhid etmeleri için yarattı. Dolayısı ile müslüman kalmak isteyen kimse başkasına kulluk yapamaz yaparsa bütün amelleri boşa gider ve cehennem ehlinden olur. Genç! Senin şu anki meselen sormuş olduğun şeyler değil. Sen önce müslüman ol o zaman neyden nasıl kurtulacağınıda öğrenmiş olursun. Dünya tarihinden haberin yok! İsrailde yahudiler laik devlete senin okuluna orduna katılmak istemiyoruz sizler laik kafirlersiniz diye bağırırken kendilerine müslüman diyenler ayakta uyuyor. Korkaklar bu dini yaşayamaz. Allah korkusunu ve muhabbetini kalbine yerleştirenlerin mahlukattan korkmak gibi bir endişeleri olamaz. Bir daha aynı şeylerden gelirsen sorularınıda silip seni forumdan atacağım. Burası ağlama sızlama yeri değil gidin nerede ağlarsanız ağlayın nerede sızlanırsanız sızlanın. Buraya davası olan gelsin olmayan acilen forumu terk etsin. Tevhidi öğrenmek isteyenlere tavsiye ettiğimiz basamakları tek tek çıkmayan kimselerle ilgilenmiyoruz. İlim tahsil etmeyen kimseler tevhidi öğrenemez ve onunla amel edemez. Öyle oluncada kolay kolay müslüman olamazlar. Kimse kendisini ben tevhidi çok iyi biliyorum diye aldatmasın. Şimdiye kadar kimin karşısına çıktınki tevhidi bildiğini sanıyorsun? Hangi ehliyet sahibi kimse tevhidi bildiğinize şahitlik etti acaba? Uyarılarım eleştirilerim sen ve senin gibi olan herkesedir.

Bu adreste tavsiye ettiğimiz eserleri okumadan fıkh etmeden sakın bizimle temasa geçmeye forumda soru sormaya kalkma. Bu adresteki tavsiye edilen eserlerin içeriği ile alakalı sorun olursa ilgileniriz aksi halde ilgilenmeyiz. Yukarda da seni uyarmıştım ama aldırış etmeyip yine aynı tarz soru ile geldin. Bir dahaki sefere kendini banlanmış bulursun benden söylemesi. TEVHİDİ ÖĞRENMEYE YENİ BAŞLAYANLARA BAZI UYARI VE TAVSİYELER

Çevrimiçi celal

• Newbie
  • *
« Yanıtla #7 : Dün, 13:28 »
ALLAH razi olsun. hakkinizi helal edin insaALLAH